Aparaatide abil parimasse vormi

Erinevad aparaatsed kehaprotseduurid on kiiresti tõusev trend, tõdeb esteetilise meditsiini õde ja Roosmarii Kliiniku juht Helina Vende

ANNESTIIL, märts 2024

Uued tehnoloogiad ja teaduse areng toovad turule järjest tulemuslikumaid protseduure ning maailma tippklassi aparatuur leiab kiiresti tee ka Eestisse.

Kas ilukirurgiat saab aparaathooldustega asendada? “Osaliselt kindlasti,” ütleb Vende. Näiteks on ühele kõige sagedamini teostatavale esteetilisele operatsioonile ehk kirurgilisele rasvaimule on väga head alternatiivid selliste aparaadihoolduste näol nagu krüolipolüüs, kavitatsioon ja HIFU. 

Viimase tehnoloogia on üks tõhusamaid naha ja nahaaluse karkassi pinguldajaid ilma kirurgilise sekkumiseta ning seda peetakse ka näo ringlõikusele alternatiiviks. 

“Kui tegemist on lõtvunud nahaga erinevates kehapiirkondades, siis ka siin võib kirurgilist sekkumist enamus juhtudel vältida- HIFU, RF microneedling ning erinevad laserid annavad ka siin väga häid tulemusi,” teab spetsialist.

 

Mida ja kuidas valida? 

Suur protseduuride valik tekitab sageli klientidele hulgas parajalt segadust. “Kui LPG massaaz, kavitatsioon ja krüolipolüüs on enamusele juba tuttavad protseduurid, siis RF microneedling ja HIFU protseduure teatakse eelkõige näoprotseduuridena,” selgitab Vende ja lisab, et vähem teatakse, et uudne HIFU on ka ideaalne lahendus väiksemate rasvaladestuste vähendamiseks ja naha pinguldamiseks sellistes piirkondades nagu käte siseküljed, nn. rinnahoidja voldid seljal, põlvede ümbrus jne.

Seda, kas valida hooldus ainult probleemsele kehapiirkonnale või kehale tervikuna, sõltub spetsialisti sõnul probleemi olemusest. 

„Kui tegemist on tselluliidist haaratud piirkondadega, siis on kindlasti soovitatav valida kogu keha mõjutav protseduur. Viis kuidas keha jääkainetest puhastub, on seotud otseselt lümfiringlusega. Ja seda tuleb mõjutada organismis tervikuna.”

Lokaalsed protseduurid sobivad eelkõige juhtudel kui tegemist on lokaalsete rasvpadjanditega ja naha elastsuse taastamisega.

 

Millal alustada?

„Parimaid tulemusi saab siis kui probleemi lahendamiseks leitakse õige protseduur ja kui protseduuri teostus on ohutu ja professionaalne,” loetleb spetsalist ja paneb siin kõigile südamele valida kliinik kus on meditsiiniline personal ja meditsiiniklassi seadmed. 

„Professionaalne teenuse osutaja uurib enne esimest protseduuri kliendi tervislikku seisundit, varem esinenud või esinevaid haigusi, ravimite tarvitamist. Ja teeb selle põhjal otsuse, kas antud protseduur sobib kliendile või mitte.” Samuti tuleks enne protseduuri minna konsultatsioonile, sest otsene kontakt annab parema ülevaate nii kliiniku kui ka hoolduse teostaja professionaalsuse kohta. 

Parimad tulemused saab Vende sõnul siis kui tegeleda probleemiga kohe, kui see on ilmnenud. “Meie kõige vanem LPG klient on olnud 79 aastane, nii et kõrgem vanus pole piirang, et oma keha eest hoolitseda.”

ANNESTIIL, märts 2024