iPRF vereseerumi teraapia

Kui PRP (Platelet Rich Plasma) vereplasma teraapiat on regeneratiivses meditsiinis kasutatud juba pikemat aega, siis meie kliiniku valik langes antud valdkonna uusima meetodi iPRF (Platelet Rich Fibrin) teraapia kasuks.

 

Mis on iPRF teraapia?

iPRF ehk trombotsüütide rikas fibriin, saadakse patsiendi enda vereplasmast, mis on rikastatud trombotsüütide, fibriini ja tüvirakkudega. iPRF on kõige loomuomasem vananemisvastane meetod, kus verest saadud komponente kasutatakse kudede uuendamiseks ja noorendamiseks. Seda meetodit kasutatakse eelkõige esteetilisteks protseduurideks, juuste kasvu stimuleerimiseks aga ka näiteks liigeste ravis, ortopeedias ja hambakirurgias.

 

Kuidas iPRF töötab?

iPRF käivitavad nahas uute rakkude kasvu ja kollageeni tootmise. Kui nahale tekitada mikrovigastused, kas siis mikronõelaga või süstimise teel, aktiveeruvad veres olevad vereliistakud ja vabastavad kasvufaktorid. Need kasvufaktorid käivitavad haavade paranemisprotsessi, luues uusi naharakke, kollageeni, elastiini ja veresooni. Selle tulemusena nahk nooreneb – pinguldub, silenevad kortsukesed ja nahk on ühtlasem ja säravam.

 

Kuidas erineb iPRF varasemast PRP plasmateraapiast?

Erinevalt PRPst, ei sisalda iPRF verekogumis katsuti verevedeldajat. Tänu sellele tekib vereplasmas lisaks väärtuslikele vereeelementidele ka naha uuenemiseks väga vajalik fibriinvõrgustik, millele õrnad vereelemendid saavad kinnituda.

Tänu fibriinvõrgustikule toimub kasvufaktorite eraldumine iPRFis pika aja jooksul, tagades nii nahas ideaalse paranemise- ja uuenemise protsessi. PRPs vabanevad naha uuenemiseks vajalikud kasvufaktorid koheselt, jäädes nii toimeajalt lühemaks.

iPRF s kasutatav tsentrifuugi aeglasem pöörlemiskiirus tagab oluliselt suurema hulga elujõuliste vereelementide jõudmise vereseerumisse. Teaduslikud uuringud näitavad, et kui PRPs on väärtuslike vereelementide konsentratsioon 2-5 korda suurem kui tavapärases veres, siis iPRFs on see näit hinnanguliselt 10 korda suurem.

 

Protseduuri käik

Anamneesi järgselt paigutatakse patsiendi veenist kogutud veri (ca 15ml) tsentrifuugi. Tsentrifuugimise käigus eraldatakse väärtuslik trombotsüütide ja tüvirakkude rikas vereseerum, mida kasutatakse süstemeetodil või mikronõelumises. Protseduur kestab kokku umbes tund aega. Vajadusel kasutame protseduuri eelselt tuimestavat kreemi. Patsiendi enda vereseerumi kasutamine välistab riskid ja negatiivsed reaktsioonid, muutes ravi sobivaks ka neile, kellel on tundlik või allergiline nahk. Protseduuri teostatakse: näole, kaelale, dekolteele ja kätele naha uuendamiseks, aga ka peanahale juuksekasvu taastamiseks ja stimuleerimiseks.

 

Millal on näha tulemusi?

Tulemused ilmnevad juba 2 nädala jooksul peale protseduuri. Naha tekstuur paraneb, nahk muutub jumekamaks ja elastsemaks. Vähenevad pindmised kortsukesed ja näonahk näeb välja värskem ja nooruslikum. Tulemuse kestvus on väga individuaalne ja sõltub naha seisukorrast. 

 

Mitu korda teha iPRF teraapiat?

Soovitatav kuur koosneb kolmest kuni neljast protseduurist, 2-4 nädalase vahega ja tulemuse säilitamiseks teha protseduuri regulaarselt 2 korda aastas (iga 6 kuu tagant).

 

iPRF teraapia juustele

iPRF teraapia on naturaalne võimalus soodustada juuste kasvu, tugevdada olemasolevaid juuksekarvu ning vähendada juuste väljalangemist. iPRF hoolduse käigus eraldatud vereseerum sisaldab kasvufaktoreid, mis stimuleerivad juuksekasvu. Protseduur ise võtab umbes tund aega ning sellel puudub pikk taastumisaeg. iPRF teraapia on maailmas hetkel kõige toimivam ja perspektiivsem ravimeetod juuste kasvu taastamisel ja see ei oma analooge.

 

TULEMUS

Fotodel on näha meie tulemused juuksekasvu taastamisel. Klient, vanus 79a. kes varasemalt oli sunnitud kandma parukat, seda enam tegema ei pea. Teostatud 5 protseduuri. Esimesest protseduurist möödunud 6 kuud.

  • rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele,
  • alla 18.-aastastele ilma vanema kirjaliku nõusolekuta,
  • kui oled haige või esineb aktiivne herpes
  • kui esineb autoimmuunhaigusi
  • verega seotud haigused