Tselluliit ja sokid

Olen kuulnud, et rohke põlvikute ja sokkide kandmine mõjub tselluliidi tekkele soodustavalt. Et aga mu jalad sügisel ja talvel tihti külmetavad, kannan ma sokke meeleldi. Kas sokkide kandmine võib mõjutada tselluliidi teket?

Kuna jalgade alaosas, eriti hüppeliigese piirkonnas on pehmet sidekude vähe,  siis soonivad soki- ja põlvikukummid mõjuvad vere- ja lümfiringele pärssivalt ja tselluliiti tekitavalt. LPG Endermoloogilist ravi tehes võib näha naisi, kelle säärtele ja hüppeliigeste piirkonda on tselluliiti kogunenud tavapärasest rohkem. Probleemi põhjust tuleb otsida alajäsemete vere- ja lümfiringe häiretest, mis omakorda on tekkinud enamasti sellest, et:

  • istutakse jalad pepu all,
  • kantakse sokke ja põlvikuid, mille ülaäär on kitsas ja sooniv.

Tihti kantakse sokke sel põhjusel, et jalad külmetavad. Kui aga sokiäär “sisse soonib”, süveneb probleem veelgi. Siinkohal mõned nõuanded:

  • ostes põlvikuid, vali need, mis on laia äärega ja ei sisalda lükrat;
  • sokkide puhul on parimad laia soonikkoe ja pehme kummiga tooted;
  • jälgi, et põlvikute kummiosa “rullima” ei hakka;
  • tehes istuvat tööd, lükka põlvikud alla, nii ei häiri need lümfi- ja vereringlust.

Kui tahad teada, kuidas sinu jalgade lümfi- ja vereringe toimib, vaata sääre tagumist ja hüppeliigese piirkonda. Kui tselluliit on kogunenud juba ka sellesse piirkonda, on see selge viide jalgade halvale vere- ja lümfivarustusele. Võib-olla on siin üheks põhjuseks olnud ka soonivad sokid ja põlvikud.

Helina Vende
endermoloog

Ajakirja rubriik: Ekspert vastab