Peale sünnitust vormi

Peale sünnitust on kõhul olev nahk jäänud inetult rippuma. Teen küll kõhulihaste harjutusi, kuid erilist efekti see andnud pole. Kas peaksin laskma voldikese operatsiooniga eemaldada või on veel midagi, mida ise saaks ära teha?

Kuna raseduse ajal naha elastsus väheneb, tuleks sel ajal nahka hoolikalt kreemitada. Eriti tähtis on see raseduse teisel poolel, kui kehakaal oluliselt suureneb. Kui nahk venib ja naha elastsus on halb, võib see rebeneda – tekivad rasedusarmid. Kirjast võib järeldada, et Teil rasedusarme ei tekkinud ja siis on ka probleemi lahendamine tunduvalt lihtsam.

Pärast sünnitust tuleks kontrollida, kas pole tekkinud diastaasi, ehk kõhulihaste lahknemist. Sellise diagnoosiga tavapäraseid kõhulihaste harjutusi teha ei tohi. Kui diastaasi pole, võib kaks-kolm kuud peale sünnitust alustada kõhulihaste treeninguga. Diastaasi korral on aga vajalikud spetsiaalsed harjutused. Kirjast järeldan, et kõhulihastega probleeme ei ole ja peamiselt häirib lõtvunud nahk.

Mida siis kodus teha? Igapäevaseks naha kreemitamiseks valige spetsiaalne nahka pingutav kreem. Duši all käies kasutage nahka koorivat kreemi (mis eemaldab surnud naharakud ja elavdab nahaalust verevarustust) ja hästi mõjub ka naha kuivharjamine. Rohkem aga saab naha taastamisel abi esteetlise meditsiini protseduuridest.

HIFU protseduur kõhule aitab olliselt pinguldada ja tugevdada kõhupiirkonna nahka. Protseduur on kiire ja ilma taastumisajata.

LPG kehaprotseduur– aitab parandada naha elastust, taastab kudedes aktiivse verevarustuse, aktiveerib kollageeni- ja elastiini tootmise nahas.

Teatud juhtudel on abi Plexr Plasma protseduuridest, kus naha mahtu pindmiselt vähendatakse.

Soovitan käia konsultatsioonil, nii saab leida parima raviskeemi spetsiaalselt Teile. Arvan, et plastilise operatsiooni peale pole Teil vajadust mõelda, seda enam, et siis tekib uus probleem – kuidas vabaneda armidest.

Helina Vende
endermoloog