Kolm nippi mida tselluliit ei salli…

Siin siis kolm sellist nippi, mis minu kogemuste järgi tselluliidile kohe üldse ei meeldi.

Istuva tööga naistel on soovitatav teha iga tunni järel kümmekond kükki. Suurte lihaste töö lükkab lümfi taas aktiivsemalt ringlusesse ja ei lase jääkainetel kehas kuhjuda.

Samuti võib jalad istudes väikese pingi abil põrandast pisut kõrgemale tõsta. Nii kaob suur surve reie tagumisele pinnale, kuhu tekib tavaliselt tselluliidipadjand.

Õhtul peale tööd kodus uudiseid vaadates, võta hari kätte ja tee jalgadele kuivharjamist. Nagu õpetaja Tootsile ütles: “kui tervet ei jõua, tee pool, aga tee hästi.” Ehk kui tervet keha ei jõua, siis tee kuivharjamist jalgadele ja tee seda regulaarselt iga päev. Eriti oluline on see tegevus neile, kel tursed kipuvad tekkima. Ja ka neile, kel tselluliit säärtele ja hüppeliigeste ümber on tekkinud. Alustad varvastest ja liigud ringjate liigutustega üles kubeme suunas.

Kui tunned, et ei saa ühe koha peal kaua istuda, tulebki ringi liikuda, mitte end paigale sundida. Leidke aega, et lõõgastuda ja oma kehaga tegeleda, tasuks saate parema tervise ja suurepärase enesetunde.

Helina Vende
Esteetilise meditsiini õde/kliiniku juht

Vaata Õhtuleht artiklit: “Tselluliit ravilasse?”