PLEXR® Plasma Soft Surgery

PLEXR® Plasma on uus alternatiiv silmade ringlõikusele ehk blefaroplastikale, mõeldud lõtvunud naha vähendamiseks ka teistes näo- ja kehapiirkondades.

NB! Alates aprillist me Plexr Plasma protseduure ei teosta. Uus hooaeg algab jälle sügisel.

Meil on suurim heameel esitleda, ainus originaalne plasmaseade Eestis: PLEXR® Plasma Soft Surgery, mis on maailmas uudne ja murranguline plasmatehnoloogia.

Paljusid auhindu võitnud plasmatehnoloogia on pioneeriks esteetilises meditsiinis ja on väljatöötatud Professor Giorgio Fippi poolt, kes on Itaalia Esteetilise Meditsiini Ühingu president. Meie kliinikus teostavad protseduure arst ja medõde, kes on saanud vastava väljaõppe ja omavad sertifikaati Plexr® Plasma seadmega töötamiseks.

PLEXR® kujutab endast alternatiivset lähenemist protseduuridele, mis seni olid väga invasiivsed ja seda just enne ja pärast operatsiooni tekitavate komplikatsioonide tõttu nagu anesteesia, kirurgiline resektsioon, õmblused ja armid. PLEXR® seevastu on mitteinvasiivne, veretu, kiire taastumisega ja ohutu protseduur. Selle uuendusliku tehnoloogia tõttu on nüüd võimalik saada samu tulemusi kui tavapärasel kirurgilisel viisil, ilma üldanesteesia vajaduseta, ilma armide, ilma verevalumite ja tarbetute riskideta.

 

Kuidas PLEXR® Plasma töötab?

Protseduuriks kasutatava seadme otsikuga tekitatakse naha pinnast 1mm kaugusel üliväikesed, kontrollitud suurusega plasma laengud, mille tulemusena tekib naha pinnal sublimatsioon ja visuaalselt on see nähtav naha pinnale tekkivate täpikestena. Täpikeste arvelt toimub kollageeni kiudude kiire kokkutõmbumine ja pinguldumine. Esimene tulemus on juba näha hoolduse ajal. Tekitades sellisel moel naha pinnale erineva asetusega punktide struktuuri, saab üleliigset nahka erinevatel näo— ja kehapiirkondadel edukalt vähendada ja pinguldada.

 

Antud tehnoloogia on väga täpne ja mõju protseduuri ajal on eelkõige naha pindmisesele kihile ehk epidermisele. Ümbritsevatele kudedele otsene mõju puudub, nii et isegi selliseid piirkondi nagu on silmalaud, limaskestad, saab töödelda sügavamaid kudesid kahjustamata. Seepärast peetaks antud meetodit ka blefaroplastika, ehk silmade ringlõikuse asendajana murranguliseks.

Mida peaks teadma enne protseduurile tulekut?

Soovitatav on protseduurile tulla ilma jumestuseta. Silmaümbrus protseduuride ajal ärge kandke kontaktläätsi. Kehaprotseduurile tulles kanna avaraid riideid, mis ei hõõrdu vastu töödeldud nahka.

Päevitamisest peab möödas olema vähemalt 2 nädalat. Protseduuri järgselt ei ole soovitatav päevitada vähemalt kuu aja vältel. Kui päikese käes viibimiseks tekib vajadus, peab töödeldud piirkond olema kaitstud otsese päikese eest ja piikonda tuleb kaitsta kindlasti 50 SPFpäikesekreemiga. Et uuenenud nahk on veel õrn, on soovitatav 6 kuu vältel piirkonda kaitsta 50 SPF faktoriga päiksekreemiga.

Mis toimub PLEXR® Plasma protseduuri ajal?

Protseduur kestab tavaliselt 1,5-2 tundi, sõltuvalt piirkonnast (piirkondadest). Protseduurile eelneb konsultatsioon, kus pannakse paika töödeldavad piirkonnad ja seletatakse protseduuri käiku. Peale nõusoleku vormi täitmist puhastatakse nahk ja kantakse nahale tuimestuskreem, mis jääb nahale 30-40 minutiks. Seejärel teostatakse protseduur, mis kestab keskmiselt 20-60 minutit. Kui on soov tulla ainult konsultatsioonile, saab selleks broneerida eraldi aja.

Mis toimub peale hooldust?

Vahetult pärast protseduuri on töödeldud alad veidi punetavad ja kergelt paistes. Kliendid võivad kogeda kerget ebamugavustunnet, mis tavaliselt kestab mõned tunnid ja turset, mis tavaliselt väljendub silmalaugude protseduuri järgselt 2-3 päeva ja mujal piirkondades 1-2 päeva. Naha pinnale jäävad protseduurist pruunid täpikesed, millest 2-3ndal päeval tekivad koorikud. Pisikesed koorikud kukuvad ära 4-5 päeval. Eakamatel 6-8 päeval. Kogu protsess kokku võtab aega 5-8 päeva.

Kas PLEXR® Plasma protseduuril võivad olla kõrvaltoimed?

Kuna PLEXR® ei ole invasiivne ega vaja üldanesteesiat või õmblusi, on kirurgiliste protseduuridega võrreldes kõrvaltoimeid väga vähe. Koorikute teke, tursed (eriti silma ümbruses) ja punetus on osa looduslikust paranemise protsessist, mis kaasnevad naha uuendamisega. Tavaliselt kestab kogu protsess kokku 5-10 päeva.

Infektsiooni vältimiseks tuleb hoida töödeldud piirkondi puhta ja kuivana. Ainsad kõrvaltoimed lisaks eespool nimetatud protsessile on väga harvad ja sageli seotud järelravi halva juhtimisega:

– liigne ödeem ehk turse

– punetus töödeldud punktikestes (erüteem)

– põletikuvastane hüperpigmentatsioon

Erüteem ja hüperpigmentatsioon on rangelt korrelatsioonis kliendi fototüübiga: mida heledam on nahatüüp, seda kõrgem on erüteemi oht, samal ajal kui hüperpigmentatsiooni tõenäosus väheneb. Teiselt poolt, mida tumedam on nahatüüp, seda väiksem erüteemi oht, samal ajal suureneb hüperpigmentatsiooni tõenäosus.

Nende eespool kirjeldatud kõrvaltoimete ilmnemisel ei pea muretsema, sest see on täiesti ajutine ja laheneb aja jookul. Erüteem, töödeldud punktikestes, püsib maksimaalselt 2 kuud ja hüperpigmentatsioon maksimaalselt 6 kuud.

  • blefaroplastika, ehk silmaümbruse kortsukeste ja lõtvunud naha korrektsioon
  • näo-, kaela- ja dekolteenaha pinguldamine
  • kortsukeste silumine põskedel, -suuümbruses, -kaelal, -dekolteel,
  • rasedusarmide-, venitusarmide hajutamine kõhul, rindadel
  • põlveümbruse, küünarnukkide naha pinguldamine jm.
  • pigmendilaikude hajutamine
  • aknearmide hajutamine
  • healoomuliste nahamoodustiste eemaldamine (seborroilised keratoosid, nahanäsad, papilloomid, ksantelasmid, hemangioomid, healoomulised sünnimärgid)

NB healoomuliste sünnimärkide eemaldamiseks on vajalik dermatoloogi tõend.

Et PLEXR® Plasma toime on vaid lokaalne ja piirdub epidermisega, on meetod ohutu ja väheste vastunäidustustega. Erinevalt paljudest muudest ravimeetoditest võib PLEXR® meetodit kasutada kõigil nahatüüpidel, välja arvatud väga tumeda nahaga klientidel, sest neil võib tekkida hüperpigmentatsioon (pruunid laigud) või hüpopigmentatsioon ( valged laigud).

Vastunäidustused on ka:

  • autoimmuunhaigused
  • AIDS/HIV
  • igasugune infektsioon ja palavik
  • südamestimulaator
  • aktiivne herpes
  • vitiliigo
  • rasedus ja imetamine
  • akne ravi Roaccutane ravimiga, A-Retin

Kui kliendil esineb herpes viirus, on enne näo- ja silmaprotseduurile tulekut soovitatvav läbi teha nädalane viirusevastane tabletikuur.

Näoprotseduurid

Plexr Plasma Roosmarii Kliinikus

Kõhupiirkonna protseduurid

Healoomuliste moodustiste eemaldamine

Kui mitu hooldust on vaja teostada, et tulemust näha?

See sõltub kliendi vanusest, probleemi suurusest ja piirkonnast kuhu hooldust teostatakse. Ehki muutusi on näha ka esimese protseduuri järgselt, vajab silmaümbruse ja näo-kaelapiirkond tavaliselt 2-3 protseduuri. Samuti küünarnukid ja põlveümbruspiirkond. Kõhul olevad rasedusarmid annavad nähtava tulemuse teise protseduuri järgselt, aga suurema probleemi korral võib väga hea tulemus vajada ka 3-5 protseduuri.

Millal võib protseduuri korrata?

Ehki esimesed tulemused on näha juba kuu aega peale protseduuri, võtab uue kollageeni teke nahaaluses koes aega. Nii paraneb tulemus veel 4-6 kuu vältel. Uut protseduuri võib küll teostada ka 1-2 kuud peale eelnevat protseduuri, aga soovitatav on seda teha 4-6 kuud peale protseduuri, kus lõplik tulemus on juba näha.

Kui kaua saadud tulemused kestavad?

PLEXR® Plasma protseduurist saadud efekt on jääv. Et aga naha vananemine on dünaamiline protsess, siis sõltuvalt naha uute vananemisilmingute tekkides võib PLEXR® meetodit uuesti korrata. Paljud erinevad tegurid mõjutavad vananemise kiirust ja seega ka tajutavate tulemuste kestvust, näiteks elustiil (suitsetamine, alkohol jne), päikese käes viibimine, rassiline päritolu, geneetikat jne. Tulemuste kestust mõjutavad ka hormonaalsed muutused, ehk näiteks periood enne ja pärast menopausi.