Peale sünnitust vormi

Ajakiri: Spetsialist vastab

Peale sünnitust on kõhul olev nahk jäänud inetult rippuma. Teen küll kõhulihaste harjutusi, kuid erilist efekti see andnud pole. Kas peaksin laskmavoldikese operatsiooniga eemaldada või on veel midagi, mida ise saaks ära teha?

Kuna raseduse ajal naha toitumus ja elastsus vähenevad, tuleks sel ajal nahka hoolikalt kreemitada. Eriti tähtis on see raseduse teisel poolel, kui kehakaal oluliselt suureneb. Kui nahk venib ja naha elastsus on halb, võib see rebeneda – tekivad rasedusarmid. Kirjast võib järeldada, et Teil rasedusarme ei tekkinud ja siis on ka probleemi lahendamine tunduvalt lihtsam.

Pärast sünnitust tuleks kontrollida, kas pole tekkinud diastaasi, ehk kõhulihaste lahknemist. Sellise diagnoosiga tavapäraseid kõhulihaste harjutusi teha ei tohi. Kirjast järeldan, et kõhulihastega probleeme ei ole ja peamiselt häirib lõtvunud nahk.

See tähendab pidevat nahahooldust kodus ja võimaluse korral ka spetsiaalprotseduure salongis. Mida siis kodus teha? Igapäevaseks naha kreemitamiseks valige spetsiaalne nahka pingutav kreem. See on küll kallim, kuid tavaline niisutav emulsioon  ei anna praegu suurt tulemust. Duši all käies kasutage nahka koorivat kreemi (mis eemaldab surnud naharakud ja elavdab nahaalust verevarustust) ja hästi mõjub ka naha kuivharjamine. Ka mähiseid võib kodus teha – näiteks sooja beebiõliga. Sellele lisaks salongihooldused – spetsiaalsed mähised ja maskid, endermoloogiline massaaž jpm. Arvan, et plastilise operatsiooni peale pole Teil vajadust mõelda, seda enam, et siis tekib uus probleem – kuidas vabaneda armidest.

Helina Vende
endermoloog