BDG Foemina: läbimurre esteetilises- ja taastavas günekoloogias. VVA, ehk tupe- ja häbeme atroofia ravi uuel tasemel.

Artikkel ajakirjast “Eesti Naine” Dets. 2021

Millised on VVA sümptomid?

VVA sümptomid nagu näiteks tupe kuivus, -valulikkus ja -kudede õhenemine, urineerimissageduse tõus või uriinipidamatus on sagedased sümptomid, mis halvendavad naiste elukvaliteeti menopausi ajal. Sarnaseid sümptomeid võib esineda aga ka imetamisperioodil, hormoon- ja keemiaravi järgselt. Diskreetne probleem on äärmiselt ebamugav ja mis veelgi tähtsam – see võib oluliselt segada partneritega intiimsuse säilimist. 

 

Kui paljusid naisi see probleem puudutab?

Vastavalt hiljutisele Euroopa epidemioloogilisele uuringule, kus uuriti rohkem kui 2000 menopausijärgset naist, täheldati VVA sümptomeid 90%-l patsientidest. Umbes 70% nende sümptomitega naistest ei küsi oma arstidelt abi, pidades neid menopausi loomulikuks seisundiks. Samas võib VVA oluliselt muuta naise elukvaliteeti, kahjustades igapäevaseid tegevusi, intiimvahekorda ja suhteid.

 

                                                       

 

Miks on antud esteetilise- ja taastava günekoloogia protseduur nii revolutsiooniline?

Kui varem on VVA ravis kasutatud lokaalseid määrdeid või hormoonasendusravi, siis täna saab tutvustada täiesti uut taset VVA ravis. Itaalia Pisa ja Pavia ülikooli teadlaste poolt väljatöötatud BDG Foemina protseduur on läbimurre esteetilises- ja taastavas günekoloogias.

BDG Foemina protseduur aktiveerib kudedes ainevahetuse ja rakkude uuenemise, taastab tupe seinte elastsuse ja niiskustasakaalu. Paraneb välisgenitaalide turgor ja vähenevad urineerimisprobleemid. Meetod, mis taastab kudede endise nooruslikkuse ja funktsionaalsuse täiesti naturaalsel moel. Protseduur on:

  • täiesti valutu, mitteinvasiivne 
  • ilma taastumisaja ja piiranguteta
  • ilma igasuguste kõrvalnähtudeta

 

Kellele protseduur on mõeldud?

Et probleeme ennetada, on alates 40 eluaastast soovitatav profülaktiliselt teostada BDG Foemina 5x kuur sagedusega korra aastas. Juba ilmnenud probleemide korral on soovitatav teostada BDG Femina 8-10 protseduuri kuurina, hilisemalt juba hoidva protseduurina vastavalt vajadusele.

 

Millised on uue protseduuri näidustused?

  • tupe niiskuse suurendamine
  • tupe noorendamine 
  • tupe- ja häbememokkade turgori parandamine
  • tupe valulikkuse-, sügeluse-, veritsuse vähendamine
  • uriinipidamatuse vähendamine( kuni 2. aste)
  • urineerimissageduse normaliseerimine
  • tupe PH tasakaalustamine

Dr. Elisa Venditti (specialized in Plastic and Reconstructive Surgery) poolt läbiviidud uuring BDG Foemina toimest näitab, et patsiendid on raporteerinud muutustest juba peale esimest protseduuri. Kaheksa protseduuri järgselt on rahulolu antud protseduuriga olnud 97,9%. Kõik patsiendid olid valmis soovitama antud protseduuri ka teistele.

 

Kus uudset protseduuri teostatakse?

BDG Foemina protseduure pakub Baltiriikides ainsana Roosmarii Esteetilise Meditsiini Kliinik. Protseduure teostab esteetilise meditsiini õde/ämmaemand Merle Treufeldt-Kirtsi. 

Vaata täpsemalt: www.roosmarii.ee